Haber Odak

Adalet Yerini Bulsun Çağrısı!

Adalet Yerini Bulsun Çağrısı!
941 views
09 Ocak 2020 - 16:51

Amasya’da yaşanan olayın perde arkasını sizler için bu içeriğimizde derledik. Adaletin yerini bulması için bir çok insan tarafından bu olayın gün yüzüne çıkarılması adına yardım beklenmekte. Yaşanan olayın gerçekleri olayı yaşayan kişinin 3 ay hastanede tedavi görmesinin ardından kendine gelmesi ve olayı tüm gerçekliği ile anlatmasıyla ortaya çıkmıştır.

Adalet yerini bulsun çağrısı olayı yaşayan kişinin ablasının yardım çığlığı ile gün yüzüne çıkması planlanıyor.

Ablasının yardım çığlığı adına Twitter’da paylaşmış olduğu sözler ise şöyle derlenmekte;

08.01.2018 tarihinde kardeşim Emirhan T.’nin Amasya merkezde 3 şahıs tarafından zorla alıkonularak şiddet ve özgürlük hakkı elden alınarak kaleden atılmıştır. o süreçte ölüm kalım mücadelesi verirken kendin de olmaması nedeni ile intihar denilerek olay üzerinde polis savcı vs. kimse durmamıştır. taa ki kardeşim 3 ay sonra kendine gelip yaşadıklarını aileme anlatması ile konunun asıl nedeni öğrenildi. Kardeşimi atanları polise savcıya üst makamlara gerekli bilgiler iletildiğinde çocuk şube kardeşimin o gün yanında olan kız arkadaşının ifadesini aldığını kız arkadaşı da kardeşimin ablası ve ablasının erkek arkadaşı ve erkek arkadaşının da arkadaşı tarafından kaleden attıklarını itiraf etmiştir. Aynı zamanda olayın olduğu gün devriye atan polislerin kardeşimi kurtarmak için mücadele ettiklerinde kardeşimin düştüğü yerde iki kişinin beklediğini görgü tanığı için ifade almak istediklerinde gözden kaybolduklarını iletti. Kardeşimin kendisine gelip şahısların ismini ve fotoğrafların göstermesiyle polis memuru tanıyarak ilgili bölgelere bilgi iletmiştir. Fakat delil yetersizliğinden (kamera kayıtlarının silinmesi ve bazı bölgelerde aktif olmaması – görgü tanığının olmaması) nedeni ile dosyası kapanmıştır. ailemin olayın üzerine durması nedeni ile dosya tekrar açılmıştır. bu süre zarfında imzalı takip altına alınmışlardır. 1 buçuk yıl sonra 5 ay tutuklu yargılandılar. mahkeme önü 1. şahıs çıkarıldı mahkeme olduktan sonra da 2. şahıs delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştır. 3.şahıs başka suçunun olması nedeni ile tutuklu yargılanması devam etmektedir. 2.mahkeme 14.01.2020 tarihinde olduğu tarafımıza bilgi iletildi. 3. şahsında çıkmasından ve dosyanın delil yetersizliğinden ve aileme zarar vermesinden korkuyorum. Şahısların önceden de sabıka kayıtları bulunmaktadır. ( Adam yaralama vs. ) bu olayın üzerine durulmasını aileme ve kardeşime destek olunmasını sizlerden rica ediyorum.

Olayzedenin ablası tarafından bu sözler sarf edilirken adaletin yerini bulması adına ilgili makamlar’dan yardım beklemekte.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları