Haber Odak – Habere Odaklan

ABD Basını Yazdı. Biden’dan Flaş Karar Ardından Beyaz Saray’da Panik

ABD Basını Yazdı. Biden’dan Flaş Karar Ardından Beyaz Saray’da Panik
1 views
23 Ocak 2023 - 14:54

ABD Başkanı Biden’ın evinden çıkan belgeler başına bela oldu. Kriz giderek büyürken Biden’dan bomba karar geldi.

ABD’de gündem Başkan Joe Biden… ABD’nin gafları ile meşhur başkanı Joe Biden’ın başı haftalardır gizli belgeler ile dertte.

Eleştirilerin hedefindeki isim olan Biden’ın başkan yardımcılığı döneminden kalma yeni bir dizi gizli belgenin daha bulunmasının yankıları sürerken New York Post’tan dikkat çeken bir iddia geldi.

Bu gelişmeyi birinci manşetinden ‘Panik vakti’ başlığı ile okurlarına sunan gazete ‘Joe Biden panikliyor’ yorumunda bulundu.

‘Biden’ın Başsavcısı Merrick Garland, Biden’ı soruşturması için özel bir yetkili atama cüretinde bulundu’ denilen haberde Biden’ın içine düştüğü durum için şu ifadelere yer verdildi;

‘Biden geçen hafta Kaliforniya’da köşeye sıkıştırılmış bir fare gibi göründü.’

Beyaz Saray’daki panik havası ülkenin bir numaralı gündem maddesi olmaya devam edereken Biden’ın en yakınındaki isim için karar verildi.

Biden Yeni İsmi Belirledi

HuffPost’un haberine göre, Biden’ın şu anki Özel Kalem Müdürü Ron Klain, önümüzdeki haftalarda görevinden ayrılmaya hazırlanıyor.

Aynı habere göre, Biden, Klain’den boşalacak koltuğu Jeff Zients’e emanet edecek 

İtiraf Gibi Açıklama

Beyaz Saray geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ABD Adalet Bakanlığı’nın başkanın eski enstitüsünün Washington ofis alanında bulunan potansiyel olarak sınıflandırılmış belgeleri gözden geçirdiğini söylemişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.